Міцність бетону: від чого вона залежить?

Визначення міцності бетону в конструкціях - це ключовий показник, який впливає на якість підсумкового варіанта. Тому при його виробництві намагаються максимально збільшити його якості по стійкості і міцності.

Які існують класи бетону по міцності

Подібна класифікація дозволяє розділити всі суміші для різних видів робіт.

Всього існує сім основних груп.

 1. В0,5-2,5. Суміші подібного виду застосовуються для реалізації конструкцій, на які не діятиме навантаження.
 2. В3,5-5. Ця група застосовується як подушка перед фінальним заливанням фундаменту і при створенні бетонних плит. Також з її допомогою укладають дорожні бордюри.
 3. В7,5. Це середній по стійкості бетон. Його застосовують для стяжки підлоги, створення дорожнього полотна і для реалізації фундаменту.
 4. В10-12,5. Ці суміші мають необхідну міцність для того, щоб витримати вагу малоповерхових будівель і конструкцій.
 5. В15-22,5. Це самі універсальні марки. Вони використовуються для заливки фундаментів, виробництва опорних стін або реалізації монолітного перекриття.
 6. В25-30. Подібні варіанти застосовують для реалізації більш важливих конструкцій. З їх допомогою заливають монолітні фундаменти, ригелі, створюють колони, заливають басейни та багато іншого.
 7. В35-60. Це найміцніші бетони, які застосовують для створення конструкцій мостів, банківських сховищ і інших спеціальних споруд.

Визначення міцності бетону на стиск відбувається за допомогою спеціальних формул або пристроїв. Перший варіант підходить для розрахунку замішує складу. Друга позиція годиться вже для готових конструкцій. Для кожного класу розчину є своя формула виробництва і різні пропорції.

Щоб зрозуміти, коли бетон набирає міцність, потрібно знати, що це тривалий процес. До 100% показник доходить за 28 днів після заливки. До позначки в 60-80% потрібно чекати від однієї до двох тижнів. Показник в 30% досягається за одну або два тижні.


Які чинники впливають на міцність, і як її поліпшити

Основні показники, які відносяться до міцності, дають можливість для визначення якості бетонної суміші.

У цей список входять:

 • активність розчину при замішуванні;
 • кількісний показник вмісту цементу;
 • процентне співвідношення цементу і води;
 • види наповнювачів і добавок;
 • показники ущільнення;
 • швидкість затвердіння;
 • використання вібраційного впливу.

Підсилювачем міцності бетону можуть стати різні пластифікатори. Вони впливають на його текстуру і роблять суміш більш тягучою. Тому вона відмінно утрамбовується і якісно твердне. Для ролі пластифікатора часто застосовують кальцій хлористий технічний.

Також на ринку існує велика кількість готових продуктів, які можуть поєднувати в собі не тільки посилення показника щільності, але і можливість чинити опір морозу, вологи чи інших негативних факторів.

У нашому магазині «Будпром» можна купити пластифікатори в бетон та інші види добавок за доступною ціною.

02.09.2021

Коментарі 0