Чим відрізняється вібролита тротуарна плитка від вібропресованої?

Такі види плитки, як вібропресована тротуарна плитка або вібролита, мають свої відмінності та особливості. Вони розрізняються як за структурою, а й у технології виробництва. Для більш якісного розуміння різниці необхідно розібратися в особливостях виготовлення та відмінностях.

Виробництво тротуарної плитки: у чому відмінність технологій

Виробничий процес відрізняється у двох видів плитки. Через те, що вироби виготовляються на різному обладнанні, розміри тротуарної плитки також виходять різними:

  1. Вібропресована. Виготовлення цього продукту повністю автоматизоване. Для цього застосовуються спеціальні верстати, які виготовляють суміш. При цьому подача компонентів не залежить від людини, тому помилки через наявність людського фактора повністю виключені. Додатково для пресування застосовується напівсухий розчин. Це дозволяє виготовляти високу плитку без зайвої вологи. Завдяки цьому способу збільшуються показники щільності та тривалості експлуатації.
  2. Вібролита. Для цього продукту бетонну суміш замішують робітники, що не виключає можливості виникнення помилки. При цьому розчин виходить рідким і щоб ущільнити його структуру, потрібно ущільнити форми з сумішшю. Для цього необхідно купити вібростоли для тротуарної плитки. Процес висихання відбувається тривалий час. При цьому товщина плитки невелика.

Різниця у процесі виготовлення вже передбачає істотну різницю між двома видами дорожнього покриття. У першому випадку виготовлення можливе тільки на виробництві, а другий варіант підходить для особистого використання при наявності інструментів.


Які відмінності мають два варіанти плитки

Щоб зрозуміти, яка тротуарна плитка краща, необхідно розібратися з ключовими відмінностями між двома видами:

  1. Форми та візерунки. За рахунок пресування під тиском вібропресована плитка має чітку форму. Однак вібролита має широке розмаїття візерунків.
  2. Структура. Варіант із пресуванням дозволяє отримати щільну та однорідну масу. При литті неможливо цього домогтися, оскільки під власною вагою та за наявності вібрації важкі компоненти можуть осідати. При перетримці на вібростолі може статися розшарування.
  3. Колір. Лита плитка може виготовлятися у різних кольорах, що робить її більш затребуваною. При цьому в деяких випадках її поверхня може бути глянсовою. Пресований варіант подібний до штучного каменю і має приглушені природні кольори, які можуть триматися тривалий час.

Способи укладання тротуарної плитки відрізняються залежно від місця застосування. Литі варіанти підходять тільки для пішохідних зон. Пресована плитка може застосовуватися для будь-яких цілей, оскільки має різні розміри. Підбір плитки повністю залежить від побажання клієнта та місця її експлуатації.

У нашому магазині «Будпром» можна купити форми для тротуарної плитки за привабливою ціною. Вони мають відмінну якість, відрізняються різноманітністю візерунків та матеріалами для виготовлення. Широкий асортимент товарів дозволить забезпечити якісний вибір.

05.11.2021

Коментарі 0