Тротуарна плитка або асфальт - що краще та вигідніше

Необхідним етапом облаштування будь-якої площі виступає облагородження прилеглої території. З'являється логічний питання, що вибрати – асфальт чи плитку. Кожен матеріал затребуваний, має позитивні та негативні сторони. Потрібно ознайомитися з ними, і тоді підібрати потрібний варіант буде простіше.

Чим вигідний асфальт?

Асфальт раніше вважався ключовим матеріалом для облаштування громадських і дворових територій. Сьогодні матеріал залучають переважно лише для магістралей та доріг. Причини – чимала вартість та багато мінусів.


Плануючи вибір цього матеріалу, варто пам'ятати про такі особливості.

  1. У природу йдуть шкідливі випаровування. Все через вміст бітуму (до 60%), а він – продукт нафтопереробки. Під яскравим сонцем він виділяє канцерогени, які шкідливі і людям, і природі.
  2. Загальна тривалість служби близько 10 років. Він зменшується, а зовнішній вигляд погіршується під впливом різних погодних умов факторів, і це проявляється у просіданні та утворенні тріщин.
  3. Затримка вологи. Асфальт утримує рідину. В результаті після дощу на поверхні з'являються калюжі, які зберігаються протягом багато часу.
  4. Стандартний зовнішній вигляд. Асфальт завжди ідентичний, монотонний, виключаючи можливість досягти яскравості та особливості оформлення.
  5. Неможливість ремонту. Залатати яму можна, але на ділянці залишається видимий слід, а при необхідності виконання будь-яких земельних робіт під асфальтом знадобиться його повна заміна.

Є й багато значних достоїнств. Це низька ціна, рівна поверхня, здатність витримувати великі навантаження. У Загалом асфальт – найкраще рішення для дороги та магістралей.

З'ясовуючи, що дешевше за асфальт чи плитку, буде зрозуміло, що ціна першого нижча. Але чи це привід для придбання? З'ясуємо, у чому плюси плитки.

Тротуарна плитка та її позитивні риси

Вирішуючи, тротуарна плитка або асфальт переважно застосовується на дворовій території, відповідь – плитка. З її допомогою можна покращити і паркування у дворах.

Переваги тротуарної плитки перед асфальтом полягають у наступному:

  • чистота в екологічному плані - плитка не виділяє канцерогенів, є безпечною;
  • стійкість до морозів, тривалий термін служби, стійкість до температурних перепадів, УФ-променів;
  • відсутність накопичення вологи – вся вода просочується в ґрунт, тому у дворі не буде калюж;
  • простота ремонтних робіт – замінити одну або кілька плиток не складе труднощів;
  • різноманітність забарвлень, форм для можливості втілення будь-якого дизайну.

З урахуванням того, які використовуються у такого матеріалу як тротуарна плитка види, може змінюватись і ціна. В будь-якому у випадку вона вища, ніж вартість асфальту. Економічна вигода у довгостроковій перспективі очевидна.

У нас в інтернет-магазині "Будтехнік" є можливість придбати і асфальт, і тротуарну плитку. Також ми пропонуємо купити форми для тротуарної плитки, добавки до бетону і багато інші будівельні товари.

05.11.2021

Коментарі 0